Jaunumi

Sadarbības līguma parakstīšana ar LU Medicīnas fakultāti

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultāte (MF) ir parakstījusi sadarbības līgumu ar rezidenci "Dzintara melodija" par studentu apmācību. Topošie veselības aprūpes speciālisti apgūs klīniskās aprūpes pamatus un praktiskās iemaņas. Līguma parakstīšanā piedalījās LU MF dekāns asoc. prof. Valdis Folkmanis un prodekāns prof. Gustavs Latkovskis, “Senior Baltic” valdes priekšsēdētājs Žuljens Ružierī (Julien Ruggieri) un rezidences “Dzintara melodija” direktors dr. Matīss Pudāns.

“Līdz ar Eiropas valstu iedzīvotāju novecošanu geriatrija ir kļuvusi par nozīmīgu medicīnas nozari. Varam droši prognozēt, ka senioru slimību profilakse, diagnostika, ārstniecība un rehabilitācija nākotnē kļūs arvien aktuālāka. Tāpēc topošajiem veselības aprūpes speciālistiem jau studiju laikā ir nozīmīgi apgūt zināšanas un praktiskās iemaņas pašlaik modernākajā senioru rezidencē,” uzsvēra LU MF prodekāns prof. Gustavs Latkovskis.

“Sadarbības līguma noslēgšana ar LU Medicīnas fakultāti par topošo ārstniecības personu apmācību noteikti ir vērtējama kā ļoti pozitīvs notikums. Jau studiju laikā jaunajiem mediķiem būtu jāiepazīstas ne vien ar vecāka gadagājuma cilvēku aprūpes īpatnībām, bet arī jāizprot aprūpes iestāžu nozīme valsts veselības sistēmā, kā arī praksē jāpārliecinās, cik būtisku lomu pacienta veselības uzturēšanā spēlē medmāsas un medmāsu palīgi/aprūpētāji,” piebilda rezidences “Dzintara melodija” direktors dr. Matīss Pudāns.  

LU MF programmas ārstniecībā, farmācijā un veselības aprūpē ir ļoti mūsdienīgas, veidotas, balstoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un Skandināvijas valstu pieredzi. Visas programmas ir akreditētas un atbilst Eiropas Savienības (ES) normām. Būtiska studiju sastāvdaļa ir praktiskās nodarbības un prakse, kas sākas jau 3. studiju semestrī un notiek Latvijas vadošajās klīnikās, ārstniecības iestādēs un farmācijas uzņēmumos. Fakultātē studē gan pašmāju jaunieši, gan studenti no tādām Eiropas valstīm kā Vācija, Somija, Itālija, Norvēģija, Zviedrija, Šveice un Igaunija, kā arī tālākām valstīm, kā, piemēram, Kanāda un Indija.