Jaunumi

Pamatakmens likšanas svētki

2012. gada 12. martā pulkstens 15:00, Rīgā, Jaunpils ielā 20, notiks pamatakmens likšanas svētki pirmajai senioru rezidencei Baltijas valstīs. Šī būs ļoti nepieciešamā Latvijai ilgstošās sociālās aprūpes iestāde. Tās ietilpība paredz 200 gultasvietas, projektu realizē kompāniju Monroe un OPI Conseil meitasuzņēmums Senior Baltic. Par pamatu tiks ņemts Francijā aizgūtais sociālās aprūpes modelis.
Uz pamatakmens likšanas svētkiem tiek aicināti Labklājības ministre Ilze Viņķele, Rīgas mērs Nils Ušakovs, kompānijas Monroe akcionāri Charles un Julien Ruggieri, valdes loceklis Pol Boban, kompānijas OPI Conseil prezidents Nikolay Koblyakov, kā arī Latvijā nozīmīgi valsts un privātā sektora pārstāvji.
Rezidences celtniecība tiks īstenota ar privāto investoru līdzekļiem, tai skaitā ar Citadeles bankas finansējumu. Kopējā projekta investīciju summa sastādīs 5. miljonu latu .
Kompānijas IU J-Projekts izstrādātais arhitektūriskais projekts paredz 4 stāvu ēku ar kopējo platību 5600 kvadrātmetru. Projekta interjeri paredz plašus gaiteņus, durvis, lai caur tām varētu brīvi pārvietoties retiņkrēslā, balstusuz sienām, trepju neesamību, kas tiks aizstāta ar grīdu slīpumiem ne vairāk kā 6%.
Projekts paredz mūsdienīgu materiālu izmantošanu, kā arī energoefektivitātes pases iegūšanu. Projketa celtniecības īstenotājs ir kompānija RCBS. Rezidenci ir plānots atvērt 2013. gada vidū.
Rezidencē tiek plānots nodarbināt 120 cilvēku apkalpojošo personālu. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām tiks nodrošināta sociālā aprūpe, medicīniskā aprūpe un rehabilitācija pēc augstākajiem standartiem. Klientiem būs iespēja mitināties vienvietīgos vai divvietīgos apartamentos. Mēneša maksa sastādīs aptuveni LVL 600.
Jau šobrīd ir novērojama tendence, ka pieprasījums pēc vietām ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēs ievērojami pārsniedz piedāvājumu. Pētījums parāda, ka 2030. gadā Latvijā 80. gadus vecu cilvēku skaits būs vienāds ar pirmskolas vecuma bērnu skaitu.
Salīdzinājumam: Francijā, kur demogrāfiskā situācija ir analoģiska Latvijas situācijai pie jau esošajām 3000 valsts ilgstošās sociālās aprūpes un rehabilitācijas iestādēm ir 3000 privātās.