Jaunumi

Ar Jura Pudāna gleznu izstādi atklātas Mākslas dienas rezidencē Dzintara melodija

Mākslinieks pārstāv leģendāro Rīgas franču domubiedru grupu un ir pirmais, kurš atsaucās rezidences Dzintara melodija aicinājumam izstādīt savas gleznas šī gada Mākslas dienās un pastāstīt par Rīgas franču mākslinieku grupu rezidences iemītniekiem.
Rezidences Dzintara melodija konferenču zālē mākslinieks Juris Pudāns ir izstādījis 11 savas gleznas – košas, smalki izstrādātas un pārdomātas. Mākslinieks izstādes atklāšanā pateicās par iespēju izstādīt savus darbus mazajā, mājīgajā izstāžu zālē, sirsnīgi sveicināja visus rezidences iemītniekus  - dāmas un kungus - savus vienaudžus. Visiem izstādes atklāšanas pasākuma apmeklētajiem bija interesanti klausīties par nedaudz piemirsto sešdesmito gadu dzīvi, mākslinieku darbošanos franču domubiedru grupu Rīgā, pasākumiem, kuri notika šaurā lokā franču valodā, par ilgām pēc jaunām un brīvām vēsmām gleznošanā tajā laikā. Rezidenti uzdeva jautājumus māksliniekam Jurim Pudānam par to, kā top viņa gleznas un kur viņš smeļas iedvesmu. Izstādes atklāšanā tika skaitīta dzeja, skanēja franču mūzika, smaržojot pirmajiem pavasara ziediem un malkojot vīnu, rezidences iemītnieki un viņu viesi baudīja saulainu piektdienas pēcpusdienu un bija priecīgi par iespēju baudīt mākslu arī savās mājās - rezidencē.

Gleznotājs Juris Pudāns teica: „Esmu pateicīgs, ka uzaicinājāt mani izstādīt gleznas šajā gaismas pielietajā izstāžu zālē tieši maniem vienaudžiem, ka esmu pirmais, kura gleznas ir izstādītas šajā mazajā Francijas oazē Rīgā. Ir tik jauki, ka mums nekur nav jāsteidzas, ka varam baudīt vīnu, parunāt par mākslu un priecāties šo laiku.”
Jura Pudāna gleznas  rezidencē Dzintara melodija būs aplūkojamas līdz marta beigām.