Jaunumi

Ar aktieru un mūziķu dalību „Dzintara melodijā” 10.aprīlī atklās sociālu programmu rūpēs par senioru emocionālo labsajūtu

Rūpējoties par vecāka gada gājuma cilvēku labsajūtu, fizisko un garīgo veselību, senioru rezidencē „Dzintara melodija” tiks atklāta sociāla programma ar mērķi pievērst visas Latvijas sabiedrības uzmanību rūpēm par saviem vecāka gada gājuma tuviniekiem, veltot laiku viņu apciemošanai, sarunām un vienkāršai kopā būšanai.

Lai programmas ietvaros rūpētos par senioru emocionālo labsajūtu un aicinātu visu Latvijas sabiedrību atcerēties par saviem tuviniekiem, akcijā priekšzīmi senioru iepriecināšanā un rūpēs par viņu emocionālo labsajūtu rādīs pazīstami Latvijas mūziķi un aktieri.

Uzsākot īpašo programmu, „Dzintara melodijā” tiks atklāta Latvijā pirmā multisensorā istaba tieši demences senioriem, kurā ar taktilo paneļu, audiovizuālo iekārtu, īpašu terapiju un arī līdzcilvēku iesaisti tiks nodrošināta senioru maņu vingrināšana vai relaksācija.

„Dzintara melodijas” multisensorās istabas atklāšanu atbalsta un pasākumā paviesosies arī labklājības ministrs Uldis Augulis. Tāpat pasākumā būs iespēja gan apskatīt Latvijā pirmo senioriem paredzēto multisensoro istabu, gan arī aprunāties ar speciālistiem, kuri sīkāk pastāstīs par šīs terapijas nozīmi senioru aprūpē.

Pasākumā piedalīsies:
• senioru rezidences „Dzintara melodija” direktors Matīss Pudans;
• profesors gerontoloģijā Jānis Zaļkalns;
• dziedātājs un vokālais pedagogs Žoržs Siksna;
• aktieris un dziedātājs Varis Vētra;
• Nacionālā teātra aktrise un dziedātāja Karīna Tatarinova;
• dziedātāja, TV seja un aktrise Vita Baļčunaite.