Customer reviews

Daina

Pēc kāju operācijām ilgu laiku biju spiesta pavadīt ratiņkrēslā un, tā kā man bija kopjama 92 gadus veca mamma, izvēlējos uz laiku kopā ar mammu uzturēties senioru rezidencē “Dzintara melodija”. Pusgadu, ko tur pavadīju, sapratu, ka rezidencē apstākļi ir pietiekami labi ,lai tur uzturētos, ja pašam ir problēmas tikt ar sevi galā. Tad pieņēmu lēmumu atstāt tur savu mammu pastāvīgā kopšanā un uzraudzībā.

 Mana mammīte atrodas senioru rezidencē “Dzintara melodija” jau otro gadu, viņa pārvietojas ratiņkrēslā.

Visu laiku mocījos ar sirdsapziņas pārmetumiem, ka  nerūpējos par viņu mājās pati. Tagad esmu sapratusi, ka nespētu tik daudz darīt mājās mammas labā kā tas notiek rezidencē. Protams, tā bija mammītei psiholoģiska trauma  nokļūt rezidencē, jo mūsu mentalitāte un senču tikumi to nepieļauj. Milzīga nozīme ir pastāvīgai medicīniskā personāla uzraudzībai - mammai tur tika izārstētas trofiskās čūlas kājās, ar ko mājās netikām galā vairāku gadu garumā. Mammīte vienmēr ir nomazgāta un pabarota, istaba sakopta.

Tikai tagad mammīte pati ir aptvērusi, ka rezidencē par viņu rūpējas un uzmana – arī naktī pie viņas atnāk aprūpētājs. Siltā laikā mammīte tika vesta ārā rezidences dārzā. Rezidencē tiek organizēti dažādi pasākumi – koncerti, lekcijas, gleznu izstādes, tikšanās ar mācītājiem – ja mammīte vēlas, viņa tiek aizvesta uz pasākumu.

 Es esmu pateicīga visiem rezidences darbiniekiem, kuri savu darbu veic ar lielu cilvēkmīlestību, pacietību un cieņu pret veco nespējīgo cilvēku. Atrazdamās rezidencē esmu redzējusi, cik tas ir grūti – ne visi to var – es nespētu.

Paldies Dievam, ka pie mums Latvijā beidzot ir šāda iestāde, kur varam uzticēt labai aprūpei savus tuviniekus. Lai direktoram Matīsam Pudānam ar saviem darbiniekiem izdodas uzturēt labu un sirsnīgu gaisotni viņam uzticēto mūsu mīļo tuvinieku pulkā!

 Daina